İSG EĞİTİMİ VEREN KURUMLAR

İSG EĞİTİMİ VEREN KURUMLAR

Çalışma Bakanlığının iş güvenliği hizmetlerini sahada yürütmek üzere sertifika verdiği iş güvenliği uzmanları belirli eğitimlerden sonra bakanlığın açtığı sınavlara girmeye hak kazanmaktadır. Mezun olduğu program ne olursa olsun aldıkları eğitimlerden sonra yapılan İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavından başarılı olmak zorundadırlar. Bu nedenle İSG uzmanı olmak isteyen herkesin iş güvenliği uzmanlığı eğitimlerini hangi kurumlar verebilir konusunda araştırmalarını görmekteyiz.

İSG uzmanlığı eğitimleri kesinlikle bakanlık tarafından yetkilendirilen kurum ve kuruluşlar tarafından verilmektedir.

Belirli şartlara sahip olan bu kuruluşlar yılın belirli dönemlerinde açtıkları eğitimler ile iş güvenliği uzmanı olmanın şartlarından birini yerine getirmektedir. İSG uzmanı olmak isteyenlerin bu eğitimlere katılmaları gerekmektedir.

Toplamda 2 bölümden oluşan eğitimlerde teorik ve uygulamalı eğitimler gerçekleştirilmektedir. Bilgi aktarma kısmı minimum 180 saat olarak belirlenmiştir. Uygulamalı eğitim ise en az 40 saat olacak şekilde düzenlenmektedir.

İSG Uzmanlığı Eğitimi Veren Kurumlar Hangileridir?

İş güvenliği uzmanı olmak isteyenlerin belirli bir eğitim almaları gerektiğini yukarıda ifade etmiştik. Almaları gereken eğitimleri bakanlık tarafından yetkilendirilen kurumlardan almaları gerekmektedir. İş güvenliği uzmanı eğitimi veren kurumlar listesi Çalışma Bakanlığı’nın İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü internet sayfasında yer almaktadır. Bu listelerden istedikleri kurum veya kuruluşu tercih edecek iş güvenliği uzmanı adayları belirlenen eğitim programlarına kayıt olmak zorundadır. Belirli bir ücret karşılığında verilen bu eğitimlerin zamanı ve süresi yine duyurulmaktadır.

Toplamda 220 saatten az olmayacak şekilde düzenlenen eğitimlerde teorik ve uygulamalı olarak 2 basamak yer almaktadır. İş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı sertifika yenileme eğitimine de katılmak uzman olarak çalışmaya devam etmek için zorunluluktur.

Temel eğitimin ardından yapılacak olan sınavda bakanlık tarafından yetki verilen ÖSYM sınavları düzenlemektedir. İş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olamayan adaylar her yıl devam eden sınavlara katılabilmektedirler. Toplamda 2 sınavda başarı sağlayamayan adaylar eğitim programlarına sıfırdan katılmak zorunda kalmaktadır. Yapılan İSG sınavında 100 üzerinden 70 puan almak gerekmektedir.

C Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi

Türkiye’nin Çalışma Bakanlığınca Yetkilendirilmiş UZMAN İş Güvenliği Eğitim Merkeziyiz. İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitiminin amacı İş Güvenliği Uzmanı olmak isteyen mühendis veya teknik çalışanların, mesleki becerilerini işyerlerinde uygulayabilmeleri için gerekli iş sağlığı ve güvenliği bilgisini kazandırmaktır. 

Deneyimli eğitmenlerimizle sizleri İş Güvenliği Uzmanlık sınavına eksiksiz hazırlıyoruz. İşinizi şansa bırakmayın! İşi uzmanına bırakın…


B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Eğitimi

Hedef:
C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlık Belgesine sahip olup, 3 yıl fiili çalışma süresini doldurmuş uzmanlardan B Sınıfı İş güvenliği uzmanı olmak isteyenlere B Sınıfı Uzmanlık için gerekli iş sağlığı ve güvenliği bilgisini kazandırmak ve sınavlara hazırlamaktır.

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi

Hedef:B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlık Belgesine sahip olup, 4 yıl fiili çalışma süresini doldurmuş uzmanlardan A Sınıfı İş güvenliği uzmanı olmak isteyenlere A Sınıfı Uzmanlık için gerekli iş sağlığı ve güvenliği bilgisini kazandırmak ve sınavlara hazırlamaktır.

İSG Eğitimlerinde Türkiye’nin Tercihi: Yeni Uzman Akademi

Yeni Uzman Akademi eğitimlerini alanlarında seçkin eğiticiler eşliğinde düzenlemektedir. Eğitim alanında 7 yılı geride bırakmaya hazırlanan Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı ve Güvenliği alanında İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası, İzmir, Ankara şubeleri ile hizmet vermektedir. pandemi sürecinde örgün eğitimlerini online sisteme taşıyan eğitim kurumumuz böylelikle hem katılımcılarının pandemiden daha az etkilenmelerini sağlamayı hem de eğitimlerini online olarak her yere taşımayı planlamış ve bunda da üstün bir başarı göstermiştir.

Yeni Uzman Akademi, İş Sağlığı ve Güvenliği alanında A Sınıfı, B Sınıfı, C Sınıfı eğitimler düzenlemekle beraber katılımcılarına özel fırsatlar sunmaktadır. Yeni Uzman Akademi Olarak katılımcılarımıza ücretsiz sunduğumuz fırsatların birkaçı;

  • ISO 45001 Sertifikası Eğitimi
  •  Sınav Öncesi Tekrar Programları
  • İngilizce ve Rusça Eğitimleri
  • Konu Anlatım ve Soru Bankası

Yeni Uzman Akademi olarak katılımcılarımızı sadece sınavlara değil hayata hazırlıyoruz ve bu amaçla da ISO Sertifikalarını da katılımcılarımıza en uygun fiyatlara sunuyoruz. ISO Eğitimlerimizden bir kaçı;

ISO 45001- 2018 İç Denetçi Eğitimi

ISO 9001- 2015 Kalite Yönetim Sistemi Temel Eğitimi

ISO 14001- 2015 Çevre Yönetim Sistemi Temel  Eğitimi

ISO 10002- 2015  Müşteri Memnuniyeti Temel  Eğitimi

ISO 9001- 2015  Kalite Yönetim Sistemi  İç Denetçi Eğitimi

ISO 14001- 2015  Çevre Yönetim Sistemi  İç Denetçi Eğitimi

Proses Yönetimi Eğitimi

Doküman Yönetimi Eğitimi

Sonuç Olarak: Yeni Uzman Akademi Eğitim kurumu olarak profesyonel eğitim kadromuz ve sektörde edindiğimiz 7 yıllık tecrübe ile İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra, şimdi de geleceğin C, B, A sınıfı İSG Uzmanlarını yetiştirmek ve mesleğe hazırlamak için Bursa’dayız. İSG Uzmanlık Eğitimlerinizi Bursa’da şansa değil işin ‘‘UZMAN’’ına bırakarak siz de karlı çıkın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın